STİL ŞALTERİ

Renk stili seç

Daha iyi bir deneyim için lütfen tarayıcınızı CHROME, FIREFOX, OPERA veya Internet Explorer'a değiştirin.
Saat Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Saat Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Saat Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Doğru saati almak ve aldığınız saati uzun seneler süresince sorunsuz kullanmak hem hanımefendiler hem de erkekler için son aşama önemlidir. Yüzyıllardır en mühim aksesuarlardan önde gelen saat çeşitleri içinde en doğru seçimi yapmak için aşağıda bazı mühim noktaları belirttik. Saat alışverişinizi sizlerde belirttiğimiz bu noktaları dikkate alarak yapmış olursanız en doğru saati alıp, uzun seneler sıkılmadan kullanabilirsiniz.

 • Günlük kullanacağınız bir saat alacaksanız, giyim tarzınıza uygun, kıyafetleriniz ile rahat kombin yapabileceğiniz saat çeşitleri içinde seçim yapmanızı tavsiye ederiz. Çoğunlukla spor giyim tercih ediyorsanız spor saat modellerine, klasik giyim tercih ediyorsanız daha şık saatlere yönlenmelisiniz.
 • Bütçenizi evvelde belirleyin ve bu doğrulta alabileceğiniz saatler arasından seçim yapın. Öncesinden bütçenizi belirlemeniz, saat alırken zamandan tutum etmenizi sağlar.
 • Kol saatlerinde kayışı değişebilen saat çeşitleri içinde seçim hayata geçirmeye çalışın. Saatinizden sıkıldığınızda değişik renk ve değişik materyallerden meydana getirilen kayışlarla saatinizi yenileyebilirsiniz.
 • Titanyum saatler, çelik saatlere oranla birazcık daha dayanıklıdır.
 • Saat almadan ilkin saatinizde olması ihtiyaç duyulan özellikleri belirleyin. ( takvim, alarm, kronograf, suya dayanıklılık… benzer biçimde ) Ne istediğinizi kati olarak bilirseniz, saat alışverişiniz oldukca daha başarı göstermiş olacak ve oldukca fazla zamanınızı almayacaktır.
 • Jaeger – LeCoultre, Vacheron Constantin, Audemars Piguet ve Patek Philippe benzer biçimde meşhur ve başarı göstermiş markaların saatleri oldukca uzun seneler sorunsuz çalışır. Hakkaten kaliteli bir saat almak istiyorsanız, bu markaların yada bu markalara eşdeğer markaların saat çeşitlerinden tercih etmenizi tavsiye ederiz.
 • Yukarıda bahsettiğimiz bu dört marka ve bu markalara yakın kalitede üretilen saatler ikinci el satışlarda da oldukca fazla kıymetini kaybetmez.
 • Metale karşı alerjiniz var ise seramik yada deri kemerli modellerden seçim yapın. Sağlığınız için ne olursa olsun cildinize en uygun materyallerle yapılmış saatleri alın. Alerji haricinde değişik bir cilt hastalığınız var ise saatinizi seçerken cilt problemlerinizin tamamını dikkate almayı ihmal etmeyin.
 • Alacağınız saati oldukca uzun seneler kullanmayı düşünüyorsanız daha oldukca klasik model saatlere yönlenmenizi tavsiye ederiz. Klasik model saatlerin modası hiçbir süre geçmediği için uzun seneler ilk günkü havasını korur. Üstelik klasik saatler birçok giysiniz ile kolayca uyum sağlar.
 • Kısıtlı bir bütçeniz var ise deri kemerli saatler arasından bir model tercih etmelisiniz. Deri kemerli saatler arasından ister spor tasarım,  ister klasik tasarım saat seçebilirsiniz. Deri kemerli saatler, öteki saatlere oranla daha uygun fiyatlara satılır.
 • Saatinize ilişik güvence belgesi, satmaca, kullanma kitapçığı benzer biçimde mühim evrakları ne olursa olsun saklayın. Aynı tüm ürünlerde olduğu benzer biçimde saatlerde de herhangi bir arızada yâda saatinizi satmak istediğinizde bu evraklara ihtiyacınız olacak.
 • Saatlerinizin rutin bakımlarına ne olursa olsun ehemmiyet verin. Bilhassa mekanik saatlerin 3 ile 5 yıl içinde 1 kere detaylı bakımı yapılması gerekir. Periyodik Bakım, saatinizin ömrünü uzatır.
 • İkinci el saat alırken size itimat vermeyen markaları ve firmaları tercih etmemenizi tavsiye ederiz.
 • Oldukça pahalı saatleri, oldukca ucuz fiyatlara alamayacağınızdan güvenilir olun. Eğer oldukca pahalı bir saati, oldukca uygun fiyata bulduysanız, o saatin yansılamak bulunduğunu ihmal etmeyin. Bir tek saat uzmanlarının fark edebileceği kadar orijinaline yakın düzmece saatler üretilip, satılmaktadır.

Sitemizde satılan tüm saatler belirtildiği markada ve belirtildiği özelliktelerdir. Sizde aldığınız üründen güvenilir olmak istiyorsanız sitemizde bulunan saat çeşitleri arasından kendinize en uygun modeli satın alabilirsiniz.  Sitemiz müşterilerimizin haklarına ehemmiyet veren ve sakınan bir firmadır.

Yorum bırak


E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Üst Uygulamalar
Uygulamalar