STİL ŞALTERİ

Renk stili seç

Daha iyi bir deneyim için lütfen tarayıcınızı CHROME, FIREFOX, OPERA veya Internet Explorer'a değiştirin.
El Yapımı Saatlerin Anavatanı İsviçre

El Yapımı Saatlerin Anavatanı İsviçre

El Yapımı Saatlerin Anavatanı İsviçre

İsviçre 15. Yüzyılın sonlarından günümüze kadar geçen süreçte milyonlarca saat tasarlamış, üretmiş ve dünyanın çeşitli bölgelerine pazarlamasını yapmıştır. Saat sanayisine sonsuz ehemmiyet veren İsviçre, saatlerin anavatanı olarak kendini tüm dünyaya ispatlamış ve kabul ettirmiştir.

Saat sektörü, İsviçre’nin en iyi ve en mühim gelir kaynaklarından biridir. Her yıl dünyanın her köşesinden milyonlarca gezgin İsviçre’ye Saat Vadisi’ni ziyaret etmek için gelir. Dünyanın en pahalı ve en lüks saatleri Cenevre’deki saat vadisinde görkemli bir el işçiliği ile yapılmaktadır.
İsviçre’de ‘’Saat Vadisi’’ olarak isimlendirilen bu bölge senelerdir saat tutkunlarının uğrak yeri olmayı başarmıştır.

Saat Vadisi Avrupa’nın en yüksek dağlarından olan Mont Blanc ve Cenevre Gölü kıyısında yer edinen Cenevre şehri ile İsviçre’nin en büyük üçüncü şehri Basel içinde bulunur. Saat Vadisi ortalama 200 kilometrelik bir alana haizdir. Saat Vadisi’nde dünyanın en iyi ve en pahalı saatlerini tasarlayıp, üreten yüzlerce marka geçmişte olduğu şeklinde günümüzde de el işçiliği ile meydana getirilen saatlerin üretimine devam etmektedir.

İsviçre; Rolex, Patek Philippe, Papel, Tissot, Breitling, Maurice Lacroix, Longines, Vacheron Constanti, Nacar şeklinde dünyaca meşhur ve köklü markaların doğum ve üretim yeridir.

İsviçre’de üretilen dünyaca meşhur saat çeşitlerini, öteki saatlerden ayıran en mühim özelliği minik ve kırılgan bir mekanizmaları olmasına karşın oldukca sayıda değişik işlevi bir arada yapabilmeleridir. İsviçre saatlerinin bir öteki mühim özelliği ise el yapımı olmalarıdır.

İsviçre’de üretime devam eden ve tüm dünya tarafınca malum Patek Philippe markası dünyanın en pahalı ve en lüks saatlerini tasarlayıp, üretmektedir. İsviçre’den en uygun fiyata alabileceğiniz saat çeşitlerini de Patek isminde marka üretmektedir. Patek markasının saat tutarları 20.000 Euro’dan başlıyor ve tasarımına gore 1 milyon Euro’ya kadar çıkabiliyor.
İsviçre’de 1930 senesinde kurulan İsviçre Saat Endüstrisi Federasyonu ( Fédération de l’ industrie horlogère suisse ) saat üretimi için bazı mühim kurallar belirlemiştir. İsviçre de üretilen saatler ‘ Swiss Made ’ şu demek oluyor ki ‘ İsviçre Malı ’ etiketini alabilmesi için belirlenen bu kurallara uygun üretilmek zorundadır.

İsviçre Saat Endüstrisi Federasyonu’nun belirlediği kurallardan en önemlisi; üretilen saatlerin iç mekanizmalarında kullanılan parçaların minimum yarısı İsviçre Malı olmak zorunda ve bu parçaların montajı İsviçre de yapılmak zorundadır. Bu kurallar dâhilinde tamamlanan saat üretiminin peşinden bu mevzuda yetkilendirilmiş bir denetim kurulundan üretimin şartlara uygun olduğuna dair onay ve yetki belgesi alınması gerekir.
Tüm üretim şartları yerine getirildikten ve yetki belgesi alındıktan sonrasında saatin ön kadranına ‘ Swiss Made ’ etiketi yerleştirilir. İsviçre üretim icra eden saat markaları arasından yalnız Breitling bu mühim etiketi saatin ön yüzüne değil, arka yüzüne yerleştirmeyi tercih etmiştir.

Sitemizde İsviçre de el işçiliği ve kıymetli taşlarla tasarlanıp, üretilen onlarca saat türünü bulabilirsiniz. İkinci el saatlerin alım ve satım işlemlerini sorunsuz yapabileceğiniz web sitemiz %100 güvenilir alışveriş yapmak isteyenler için hizmet vermektedir. Her türlü sorunuz için ulaşabileceğiniz satın alan temsilcilerimiz sizleri en doğru şekilde bilgilendirecek ve hayalinizdeki saate kavuşmanızı elde edecektir.

Üst Uygulamalar
Uygulamalar